February 1, 2016

Lapland’de Nerede Kalınır?

Biz Kuusamo şehrinde kaldık bir otelde, Rovaniemi’ye arabayla iki buçuk saatlik bir mesafede ancak Rovaniemi’ye dair olan tek özel şey Noel Baba’nın köyü (santa clauss village) ve Kuzey Kutup Dairesi Merkezi (arctic circle center). Eğer isterseniz bir gününüzü ona ayırıp orayı araba ile ziyaret edebilirsiniz. Eğer kayak (snowboarding&skiing) düşkünüyseniz Ruka’da da kalabilirsiniz. Burası da yaklaşık 40 dakikalık bir mesafede Kuusamo’ya.

Lapland-GezmekSanattir3

 


Dipnot: Ben erasmus ögrencileri için gerçekleştirilen gezi ile Lapland’i keşfetme şansı buldum. O yüzden biraz şanslıydım diyebiliriz. 🙂 Sizin için kalacak yer önerim “burası iyidir burada kal” şeklinde olmayacak o yüzden. Bir araştırma yaptım yine de sizin için, bildigğniz üzere bir kalacak yer ayarlarken gezginler olarak faydalandığımız siteler bunlar :

  • hostelworld.com
  • hostelbookers.com
  • airbnb.com (otel dısında ev kiralama seçeneklerine sahip)
  • booking.com

İlk ikisi için arama yaptığımızda sadece bir otel görebiliyoruz. Lapland Rovaniemi için tavsiyem digerlerine göre daha fazla seçeneğe sahip olan “airbnb.com” ve “booking.com” ‘dan bakmanız. Daha önce “airbnb.com” sitesini duymayanlar için de daha önce Vilnius, Litvanya’da arkadaslarım ile çok güzel bir ev kiralamıştık. Başkalarıyla hostel gibi yerlerde aynı ortamda kalmak istemeyenler, biraz kafa dinlemek isteyenler veya kendi evinde akşam partisini yapmak isteyenler için çok güzel bir seçenek!