June 26, 2016

SİNGAPUR’UN VE HATTA DÜNYANIN EN PAHALI GECE KULÜBÜ : PANGAEA

Son 3 senedir dünyanın en pahalı şehri seçilen Singapur’daki bir gece kulübünden, Pangaea’dan bahsedeceğim bugün size. Her yazımda ayrı bir şekilde heyecanlanıyorum, aynı hissiyatı Singapur’da dünyanın en ikonik havuzuyla ilgili yazıyı yazarken de yaşamıştım. 😀

Dünyanın en pahalı gece kulübündeki en pahalı içecek kaç dolar olabilir diye soracağım ve sınırlarınızı zorlamanızı isteyeceğim. 🙂 Hatta şimdiden düşünmeye başlayın! Saygısızlık etmek istemem ama eminim sınırlarınızı o kadar zorlayamayacaksınız. Şaka yapıyorsun, bu tam bir delilik diyeceğinizi şimdiden duyar gibiyim. 🙂

 


 

GezmekSanat-Pangaea2

Singapur’un en bilinen turistik yapısı olan Marina Bay Sands’in eteklerinde yer alan iki adet kristal köşkten güney tarafındakinde yer alıyor bu meşhur gece kulübü. Lüksün yarıştığı Singapur’un merkezinde, diğer kristal köşkü ise Louis Vuitton kullanıyor.

GezmekSanat-Pangaea1

Güney kristal köşkün ilk katında Pangaea gece kulübü yer alırken, ikinci katta da bir başka gece kulübü olan Avalon’u görebiliriz.

GezmekSanat-Pangaea3

Kurucusu Michael Ault tarafından Ultra-Lounge olarak adlandırılan bu lüks kulüp, aynı anda 400 kişiye ev sahipliği yapabiliyor. Daha önce Madonna, Will Smith, Leonardo Dicaprio ve Kate Moss gibi ünlü isimlerinde eğlenmek için ziyaret ettiği Pangaea gece kulübü, 650 m2 genişliğinde.

GezmekSanat-Pangaea4

Sanırım Pangaea’nın internet sitesinde yer alan filozofisi nasıl bir yer olduğunu net bir şekilde açıklayacak diye düşünüyorum.

Herkes Ferrari kullanmayı,  Louis Vuitton bavulla seyahat etmeyi, Gucci ve Hermes marka giyinmeyi veya özel bir jette uçmayı düşlemez. Ancak bunu arzulayanlar ve en iyisi için çabalayanların evidir Pangaea.

Pangaea’da bir masayı rezervasyon ettirmek ve eğlenmek istiyorsanız eğer minimum 2,000 Singapur Dolarını (SGD) gözden çıkarmalısınız. Bir masayı rezerve ettirmenin bedeli $2,000 ile $20,000 arası değişmekte. 🙂

Giriş ücreti $40 olan bu kulübe girmek ise öyle kolay değil, kapıdaki güvenlik elemanları tarafından keyfi olarak seçilmekte herkes. Belirli bir giyiniş kodu olmayan Pangaea için verebileceğim tavsiye, olabildiğince şık ve modaya uygun giyinmeniz. Aksi takdirde, içeride sadece oraya görünmek için gelmiş olan kibirli bayanların bakışları altında kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. 🙂

GezmekSanat-Pangaea5

Gelelim Pangaea’nın en pahalı içeceğine. Aklınızdan neler geçti gerçekten merak ediyorum.

Asya’nın da en pahalı kokteyli olan, Pangaea’nın Mücevheri (Jewel of Pangaea) , altın benekli Hennessy Brandy konyak, demlendirilmiş Amerikan ceviz ağacı şekeri ve 1985 vintage Krug şampanyası karışımı bir kokteyl. Asıl sürprizi ise, üstü 1 karat elmas ile kaplı.

Fiyatı da tam tamına $32,000. 😀

Bunu bir arkadaşıma söylediğimde sadece bir karikatür yollayarak cevap verdi, hislerime gerçekten tercüman oldu.

Konuyla ilgili yorumlarınızı duymak isterim. 😛

GezmekSanat-Pangaea6

Pangaea’nın en ünlü kokteylinin nasıl servis edildiğini merak ediyorsanız izleyebilirsiniz.

Sevgiler, esen kalın. 🙂