February 21, 2016

Bali’ye Gitmeden Önce Nasıl Plan Yapılır?

Bugün Singapur’da derslerim resmi olarak bitti. Koca bir dönem daha bitti ve mezuniyet biraz daha yaklaştı

Hiç gergin hissetmiyorum nedense… Muhtemelen gurbet ellerde olmaktan dolayı bir şey hissetmiyorum. Neyse, bir şekilde yolumuzu bulacağız, şimdiden düşünmeye gerek yok diyip geçiyorum. 10 günlük bir boşluğum var sınavlardan önce ve daha sonra gümbür gümbür sınavlarım başlayacak. Ara sınavlar ya da vizeler de olmadığı için genelde finallerin hepsi %50 etkili ve dersten büyük oranda geçip geçmeyeceğim bu sınavlara bağlı.

O yüzden dedim ki bir çılgınlık yapmak lazım çünkü son günlerde çok büyük bir ekşın olmadı hayatımda. Singapur’da vizesiz 7 gün fazladan kalmadım, Vietnam için tüm planları yapmama rağmen vizemin çıkıp çıkmayacağını uçuştan 2 saat önce öğrenme gibi bir durumum olmadı, ya da besin zehirlenmesi geçirmedim. Her şey bir şekilde böyle yolunda gitti 🙂 Tabii böyle olunca dedim ki sınavlardan önce 4-5 gün Bali’ye gideyim, bütün dönem boyunca çalışmadığım, uğramadığım derslerin sınavlarına motivasyonum çok daha yüksek hazırlanırım.

Ya da sınavlardan nasıl çakılırmış diye gösteririm, artık siz nasıl tahmin ederseniz.
İnşallah bunları babam okumuyordur buradan, zaten hata ettim babama böyle bir blog yazdığımı söylemekle hahah. 🙂
Param da bitti,üç beş arkadaş görür belki de bir şeyler yollar oradan diye yazıyım dedim. En azından Bali’de gecelik 10-20 TL gibi bir masrafa kalacağımı öğreniyor ve rahatlıyorum. 🙂

Neyse 5 günlük çılgın bir plan yaptık, başlıca neleri göreceğimizden hemen bahsediyorum kısaca. Dönünce rotamızı tam olarak çizip sizinle paylaşıyor olacağım.

GezmekSanattir-Bali-Endonezya5

www.bali-indonesia.com

İlk olarak, öyle yoruldum biraz. Ders çalışmadım falan dememe bakmayın, biraz dinlenmeyi planlıyorum şu güzel sahillerde. Şuan içinizden bana biraz küfür ediyor olabilirsiniz kış geldiği için Türkiye’de.

Üzgünüm…

GezmekSanattir-Bali-Endonezya4

balithisweek.com

Tanat Lot Tapınağı burayı gün batımında ziyaret etmeyi düşündük, umarım yağmurlu güne rastlamayız diyorum ve devam ediyorum.

balihellotravel.com

balihellotravel.com

Bir başka tapınakta burada, Uluwatu Tapınağı, burayı da yine gün batımında ziyaret etmek hoş olacaktır diye düşündük.

GezmekSanattir-Bali-Endonezya3

catpoopcoffeeinc.com

Belki denk gelmişsinizdir, bu Kopi Luwak denilen tatlı kediye benzer mi desem bilemedim hayvancığın dışkısından oluşan bir kahve var. Dünyanın en pahalı kahvesi olarak nam-ı yayılmış bayağı. Bunu bir yerinde görüp tadına bakmadan geçmek olmaz dedik!

GezmekSanattir-Bali-Endonezya2

www.shiningstudent.com

Ve son gün de Gil adasına geçip orada şnorkelle biraz su altındaki yaşamı da keşfettikten sonra Singapur’un yolunu tutacağım 🙂


Dipnot: Yazım yanlışları ve anlatım bozukları için kusuruma bakmayın, şuan saat burada gece 2 ve sabah 6 da uyanacağım için çok hızlı bir şekilde yazdım. Çok fazla gözden geçiremedim, görüşmek üzere.