May 24, 2016

Romanya’nın Başkenti Bükreş’te Gece Hayatı

  • Avrupa’daki birçok şehre göre performans unsurlarını değerlendirip fiyatla karşılaştırdığınızda mükemmeldir gece hayatı Bükreş’te. Günümüz döviz değerlerinde Türk Lirası’nın değerli olduğu bir şehir bulmak bile zor iken aynı anda kendisinin de ucuz olduğu güzel şehirlerden biridir Bükreş.
  •  Gece hayatıyla ilgili ayrıntılara gelince, birçok mekan için giriş ücreti yoktur; istediğiniz zaman çıkabilir, istediğinizde tekrar girebilirsiniz. Sigara kullanmayanlar için biraz üzücü bir haberim var, kapalı alanların tümünde halen sigara içilmekte. Bir yandan tiryakiler de bu duruma sevinebilir tabii ki. Ayrıca bir kulübe veya bara girerken sizi kimse “damsız” diye geri çevirmeyecektir.

 

Öneriler

  • Şimdi sıra geldi önerilere, bunun için sabırsızlananlar olabilir. Benim tercihim, gecenin başlangıcını şehri de daha yakından tanıyabileceğiniz bir noktada yapmanız! Bu nedenle, öncelikle Eski Şehir (Old Town) merkezindeki Lipscani Sokağı’na gitmenizi tavsiye edebilirim. Vardığınızda oradaki “Vintage Pub”ı, “Trinity College Pub”ı sırasıyla ziyaret edebilirsiniz. Birbirlerine sadece yürüme mesafesinde olan bu iki mekanının arasında rahatlıkla yer değiştirebilirsiniz.
  • Eğer öğrenci yoğunluğunun çok olduğu ve inanılmaz uygun fiyatlı bir bar isterseniz “El Grande Comandante”ye veya “El Comandante Junior”a gitmenizi öneririm. “El Comandante Junior” Lipscani Sokağı’ndan yürüyerek sadece 2 dakikalık bir mesafede yer alırken ;  “El Grande Comandante”, Lipscani Sokağı’na taksi ile sadece 10 dakika uzaklıktadır. “Tamam güzel de, içki fiyatları ne durumda?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim, bir örnek ile sizi heyecanlandırmak istiyorum. “El Grande Comandante”de akşam 21.00 – 01.00 arası sınırsız Ursus Bira (Romanya’nın milli birası; denemeye değer güzelliktedir!) sadece 15 Lei (12 TL) gibi bir ücrete sahip.
  • Gecenin ilerleyen saatlerinde ise tek yapmanız gereken bir taksiye atlayıp aşağıdaki 4 kulüpten birini veya birkaçını denemek! 🙂

Not: Taksi için “Star Taxi” uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Taksi açılış ücreti 1.39 Lei (1 TL) ve km başına da 1.39 Lei (1 TL) almakta. Bahsettiğim kulüplere şehir merkezinden gitmek en fazla 10 TL tutacaktır. 🙂

 

1. Bamboo Gece Kulübü

GezmekSanattir - Bükreş - Gece Hayatı2

Website: Bamboo Club / Bükreş – Romanya

RSVP: +40  723  226  266

 

2. Fratelli Gece Kulübü

GezmekSanattir - Bükreş - Gece Hayatı3

Website: Fratelli Club / Bükreş – Romanya

RSVP: +40 722 115 115

 

3. Player Gece Kulübü

GezmekSanattir - Bükreş - Gece Hayatı5

Website: Player Club / Bükreş – Romanya

RSVP: +40 720 734 734

 

4. Kristal Glam Gece Kulübü

GezmekSanattir - Bükreş - Gece Hayatı4

Website: Kristal Glam Club / Bükreş – Romanya

RSVP: +40 722 795 184

 

Bonus: El Comandante Grande Bar

GezmekSanattir - Bükreş - Gece Hayatı1

Website: El Grande Comandante / Bükreş – Romanya

RSVP: +40 728 556 043