July 17, 2017

Zincirin kırılmaması adına bugün yeni bir maceraya atıldım, gerçekten sonunu getirebilecek miyim; yoksa diğer motivasyonlarımdan bazıları gibi unutup özgüvenimi mi zedeleyeceğim emin değilim.

Ancak her zaman yeni başlangıçlar güzeldir. Hem de çok!

Bir sonraki yazımın içeriği(yarın), bu ve diğer yazacaklarımı bir arada topladığım başlık (Rasyonel Paradoks) ve zincirin kırılmaması adına attığım ilk adım arasında çok büyük bir çelişki olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Neyse, ilk olarak “zinciri kırma” (don’t break the chain) konseptinin ne olduğunu duymak istersiniz diye düşünüyorum. Hayalleri gerçekleştirmek oldukça zor değil mi? Ya da tam aksine bir şeyleri sürekli ertelemek bir hayli kolay, maalesef ki. Bir amaca daha kolay ulaşma adına oluşturulmuş bir sistem “zinciri kırma”.

Tek yapmanız gereken bir hedef oluşturmak. Ne gibi mi?

Her gün sağlıklı besleneceğim, her gün 10 dakika kitap okuyacağım gibi…

Hedef koyulduktan sonra tek yapılması gereken, bunun analog veya dijital olarak takip edileceğine karar vermek. Daha sonra, her gün koyulan hedef gerçekleştirildiğinde analog veya dijital olarak yapılan gün üzerine takvimden işaretleme yapmak gerekiyor. Böylece, her geçen gün işaretleme yaptıkça bir zincir oluşmakta ve siz hedefinizi gerçekleştirmediğinizde maalesef işaretleme yapamayarak bu zinciri kırmış oluyorsunuz.

Bu kervana, her gün burada “Rasyonel Paradoks” başlığının altında bir yazı yazmak adına katılmış bulunuyorum! Zinciri kırmayacağıma ve buna devam edeceğime söz veriyorum!

Detaylar: don’t break the chain

Sevgiler,